Jump to content

Etykieta danych- długość obrzeża


AAgnieszka

Recommended Posts

Witajcie, próbuje to rozwikłać ale nie wiem jak. Chciałabym wydobyć w etykiecie danych - długość obrzeża. O ile można to wykonać w raporcie ( screen z nowej dodanej formuły) o tylne, gdy chcę stworzyć nowy styl etykiety danych, to nie mam opcji wygenerowania formuły dla etykiety. Może ktoś już rozwiązywał takie zagadnienie??

raport długość obrzeża.pdf

Link to comment
Share on other sites

Mierząc miarką długość obrzeża,wszystkich przykładów nawierzchni ( proste kąty obrzeża), rozbieżności były tylko w nr 1 i 3a. Zawsze może być margines błędu, przy zamawianiu materiałów 🙂 Spróbuję poeksperymentować z nawierzchniami po łuku.

Gdy próbowałam wejść w opcje definicji etykiety, to "definicja pola etykiety" wydała mi się "fizyką kwantową"

Dziękuję za pomoc:-)

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym mieć opis na etykiecie danych taki jak pierwszej etykiecie. TZN pow. nawierzchni ....., szer obrzeża......., długość obrzeża........Jak to wykonać?

Jak wchodziła w dane etykiety to mam opis "dł".

Druga kwestia : długość obrzeża dolej etykiety to 0,03 m a mi wychodzi prawie 3 m ( chciałabym mieć dane rzeczywiste na ED)  Czy to jest związane ze skalą lub jednostkami w etykiecie??

image.thumb.png.4a4591d6d6cc052cae61ea3b72da232f.png

image.png

Link to comment
Share on other sites

Mój przykład etykiety bardziej pokazuje możliwości. Proszę go zaadoptować do swoich potrzeb lub sposobu pracy.

Plik był w cm więc musiałem ręcznie zastosować przelicznik jednostek (mnożnik 0,01).

Zwrot "Dł = " to realnie pole tekstowe. Etykiety danych mogą być skonstruowane jako kombinacja tekstu+wartości odczytywanych z obiektów.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze końcowe pytanie, nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Pana etykieta danych w "cm" powinna być tylko dla ustawień dokumentu/ustawień dokumentu w "cm" a gdy pracuję np w metrach to powinnam zmienić ustawienia danych etykiety na stosowny mnożnik ( u mnie *1) a by uzyskać metry??  ps przy pomyłce etykiet wyjdzie nieprawdziwy wynik, tak jak w moim pliku.

W załączonym pliku mam dwie etykiety danych ( cm ) i (m), widać różnice w zliczaniu długość obrzeża.

Druga rzecz która wynika z etykiety danych to raport. Bez względu na zmianę skali rysunku to dane są wczytywane z etykiety w cm bądź w metrach?

Z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie 🙂 VW nie jest intuicyjnym programem:-)

obrzeże.vwx

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie ujmując to dane w raportach powinny być w jednostkach dokumentu, chyba że samo narzędzie zwraca dane inaczej.

W przypadku etykiety danych, generalnie dane liczbowe proszą o definicję (wybieramy konkretne jednostki lub jednostki dokumentu załącznik Z1). W tym wypadku z jakiegoś powodu musiałem ręcznie zastosować przelicznik. Niestety czasami trzeba być po prostu uważnym i tak na logikę sprawdzić jednostki.

W przypadku tego pliku może Pani usunąć *1 i zostawić samo "m". Vector rozpoznaje co jest liczbą (*1), a co jest tekstem (oznaczenie jednostki m).

Z1.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information