Jump to content

Drzwi wewnętrzne vs Okno lub drzwi wewnętrzne.


Przemek_BMTH

Recommended Posts

Czym się różnią te funkcje: Drzwi wewnętrzne vs Okno lub drzwi wewnętrzne.

image.png.b7c5144d7072d6f5664d4affee1eba17.png

Nazwy są konfudujące. Drzwi wewnętrzne mają chociażby bardzo ważną rzecz która jest przydatna do opisywania światła przejścia drzwi - wysokość i szerokość skrzydła.

Okno lub drzwi wewnętrzne mają zdefiniowane tylko ościeżnice. Zestawienia działają tylko z tą opcją. Ale światła przejścia nie widzę jak wprowadzić, by nie musieć twego za każdym razem z palca wpisywać.

Poza tym widzę że część tagów i bibliotek odnosi się do "doors" a część do "drzwi"

Jak to ujednolicić? I co jest do czego? Help (podręcznik online) i materiały video nie pomagają tutaj (już nie mówiąc że są głównie nagrywane na mac-ach z innym układem graficznym interfesju.

 

Link to comment
Share on other sites

Hej

też mnie te różnice zastanawiają

ja poradziłam sobie tak - przy tworzeniu zestawienia (raportu) odszukałam w funkcjach parametry Width(free) oraz Height(free) 

to jest właśnie szerokość i wysokość przejścia i ustawiłam to jako jedną z rubryk raportu i jest ok

co więcej parametr ObjectData(opening direction) odczytuje kierunek otwarcia drzwi

Niestety nie znalazłam możliwości dodania tych parametrów do legendy graficznej ale w raportach działa

powodzenia

Link to comment
Share on other sites

@Przemek_BMTH @Iza M

Narzędzia te znacząco się od siebie różnią. "Drzwi wewnętrzne" służą jedynie do wstawienia prostych drzwi, "okno lub drzwi wewnętrzne" pozwala wstawić zarówno różne rodzaje drzwi jak i otworów oraz kombinacje układów ram.

Z narzędzia "Okno lub drzwi wewnętrzne" można odczytać szerokość przejścia przy pomocy "etykiety wg typu" lub etykiety danych z odpowiednią formułą. Natomiast samą ramę określamy jako otwór w murze lub szerokość zewnętrzną całej ramy.

Zrzut ekranu 2023-07-20 095537.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information