Jump to content

Strefy


olarch

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Mam dwa pytanie odnośnie stref na które nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi w dostępnych materiałach, 

1. Jak nadać numerację stref przyrostowo zgodnie z kondygnacją:  
tj. na parterze nr strefy 0.1, 0.2, 0.3, 0.4 
na I piętrze 1.1, 1.2, 1.3
na II piętrze 2.1, 2.2, 2.3 itd. 

Tak aby również potem w zestawieniu w taki sposób się to pokazywało. 


2. Przykład projektowania mieszkaniówki wielorodzinnej - w jaki sposób połączyć kilka stref/ pomieszczeń, aby projekt czytał je jako jedno mieszkanie/ jedną grupę. 

Oraz czy jest możliwość graficznego przedstawienia różnych rodzajów mieszkań na danej kondygnacji w różnych kolorach (poprzez identyfikację kilku stref jako jeden typ mieszkań)?

Tak jak na załączonym obrazku.

   image.thumb.png.c1d7b0ddcc87be6f06b0007cfc690a0a.png

 

Link to comment
Share on other sites

@olarch

1. Załącznik Z1

  • Można oznaczyć pole numeru etykiety jako pole tekstowe (tekst etykiety) i wpisać pożądaną wartość ręcznie np. K1.M1.03
  • Można stworzyć kombinację opierającą się na wartości przyrostowej i danych dodatkowych strefy takich jak nr ID mieszkania, czy kondygnacja.

2. Pytanie w jakim celu mamy to robić? W ciemno mogę polecić wizualizację danych, która np. po ID mieszkania nada odpowiedni kolor, albo na podstawie typu pomieszczenia (łazienka, sypialnia, korytarz itp) przypisze odpowiednią kolorystykę.

Nie da się połączyć stref - są one zawsze rozdzielone geometrycznie np. przejściem w drzwiach. Można za to stworzyć drugi typ stref, które będą miały ręczny obrys i obejmą całe mieszkanie. W takim przypadku przy użyciu wizualizacji danych możemy zrobić przyporządkowanie kolorystyczne np. na podstawie powierzchni mieszkań.

Z1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź 🙂

- W takim razie czy może Pan podpowiedzieć jak stworzyć "ID mieszkania"?

- Niestety tworząc drugi typ stref - za pomocą ręcznego obrysu - powierzchnia takiego mieszkania będzie błędna - powiększona o powierzchnię przejść 😕 (której nie chce wliczać do powierzchni mieszkania), chyba że jest na to jakiś inny sposób?

Link to comment
Share on other sites

Informacje o ID mieszkania oraz Kondygnację znajdziemy w "danych dodatkowych" strefy.

Drugi typ stref służy nam jedynie do przedstawienia mieszkań - jest elementem graficzno organizacyjnym. Powierzchnie odczytane zostaną z "pierwotnych" stref utworzonych zgodnie z numeracją jak powyżej. Czyli realnie będą dwa typy stref na jednej kondygnacji, służące innym celom.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information