Jump to content

Wstawianie skali oraz strzałki północy


Elisa

Recommended Posts

Mam problem ze wstawieniem do arkusza prezentacyjnego skali oraz strzałki północy.  Skala po wstawieniu ma wszędzie parametry 0, a strzałka podświetla się po jej wyborze, ale klikając nie wstawia się w miejsce na planszy. Czy można jakoś temu zaradzić ? Wyczytałam z samouczka , ze powinno wstawić automatycznie z Ustawień dokumentu/ w jednostkach, ale wydaje mi się, ze tam wszystko gra. 

5CD8AA5E-79F1-47C0-8C78-DD588C7C20D5.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pani Eliso,

podziałka skali pobiera informacje o długościach z projektu, jeśli wstawia ją Pani z poziomu arkusza do prezentacji a nie adnotacji, to odzwierciedla ona wymiary Pani kartki a nie te, które zawarte są w projekcie w oknie widoku. Proszę wstawić ją albow projekcie i zrobić okno widoku, wówczas będzie można dla każdego arkusza ustawić inną skalę, jeśli ysunki będa w innej skali, lub wstawiać ją w okno widoku z poziomu edycji adnotacji.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz, próbowałam wcześniej wstawić, tak jak Pani wspomniała - również do projektu, lecz wtedy to już w ogóle była dziwna sytuacja ( jak na zdjęciu załączonym) myślę , ze coś mam nie tak z ustawieniami dokumentu. Skale mam ustawiona 1:50, jednostki metry, hmm nie mogę nawet jej edytować żeby ręcznie wstawić …

poza tym nie mogę wstawić strzałki północy , gdy klikam nic się nie pojawia i podświetla się nadal :(

BE05544A-06B8-4E70-863C-C207048464E5.jpeg

09D8DB17-019F-4672-AB3E-BE85DB076811.jpeg

64E37E46-62AB-4396-9879-5B716660C2DA.jpeg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information